Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yazın Hasta Olmamak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler !
#1
Güneş, deniz, kum ve klima yaz aylarında ne yazık ki bazılarımız çok kötü tesirliyor ve sık sık yaz hastalıklarına yakalanmamıza neden oluyor. Aynı zamanda içilen buz gibi içecekler ve tüketilen soğuk gıdalarında yaz hastalıklarının görülme oranında artış neden olduğu aşikar. Peki, yazın hasta olmamak için neye dikkat edilmelidir? İşte uzmanlarımızdan yazın hasta olmamak için dikkat edilecekler tavsiyeleri.

Yazın Hastalanmamak İçin Dikkat Edilecekler
Aşırı terlemekten kaçının
* Yazın hem hava sıcaklığı hem de fiziksel aktivitede artış olduğu dönemlerde aşırı terleme görülür. Kıyafetlerin terden ıslanması pozisyonunda derhal değişitirilmesi gerekir. Ayrıca yaz aylarında ince ve ter emen kumaşlardan hazırlanan elbiseler tercih edilmelidir.
Güneşe dikkat!
* Güneşin oldukça yoğun olduğu öğle saatlerinde mümkün mertebe evden çıkmamak gerekir. Aksi pozisyonda güneş çarpması ile karşılaşılabilir. Bu da, mide bulantısı, halsizlik, baş ağrısı ve ateşlenme şikayetlerine yol açar.
Sıcak-soğuk ilişkisi
* Aşırı sıcaktan kaçmak için serinlemek adına açılan klimalar anide beden ısısı değişimine neden olursa, sizi hasta edebilir. Örneğin dışarıdan eve geldiniz ve buz gibi hava üfüren klima karşısına geçtiniz. Ya da soğuk olan klimalı odadan birden sıcak bir ortama geçiş yaptınız bu sizi hasta eder, dikkatli olun.
Buz gibi soğuk içecekler tüketmeyin
* Hararet bastığı anlarda serinlemek adına içilen aşırı soğuk su ve diğer içecekler boğazlarınızı kötü tesirler.
Ara
Cevapla
{myadvertisements[zone_3]}


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
{myadvertisements[zone_2]}