Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uykusuzluğun Çözümü
#1
Hem derin hem de kaliteli bir uykudan bir süredir uzak kaldığını söyleyen kişiler için, uykusuzluğun çaresi oldukça basit. İmsomnia ve uyku apnesi gibi sorunlardan kaynaklı uykusuzluk çekiliyorsa eğer, kesinlikle tıbbi yardım almanız gerektiğini aklınızdan çıkartmayın. Lakin fiziksel ve zihinsel yorgunluk kaynaklı ve altta yatan ciddi bir hastalığın olmadığı pozisyonlarda yaşanan uykusuzluk için doğal çözüm yöntemleri bakın neler.

Uykusuzluk bizi oldukça mutsuz ve sinirli bir ruh haline sokar. Yorgunluk, halsizlik, adapte olamama, ayakta zor durma gibi şikayetlere uykusuzluğa eşlik eder. Hem bu şikayetleri bir kenara itecek hem de uykusuzluktan kurtulmanıza muavenet edecek çözüm yöntemleri şunlardır;
Uykusuzluğa Doğal Çareler
Duş alın
* Bedenin kendini daha iyi dinlendirmesinde ılık bir duş almanın tesirsi büyüktür. Kendinizi rahat hissedemiyorsanız, derin bir uykuveyalmanızda ılık duşun yardımı dokunacaktır.
Yatak odası konforlu olsun
* Uyduğunuz yatak, kullandığınız yastık ve odanın sessizliği, karanlığı da uyku üzerinde tesirlidir. Uzmanlar karanlık, sessiz ve konforlu bir yatakta yatılmasını tavsiye ediyor. Böylece karanlık ortamda dinlenmenizi ve yeteri kadar uyumanızı ağlayacak olan melatonin hormonu da beyinden salgılanacaktır.
Kafur tozunu kullanın
* Bu bitkinin uyku getirdiğine inanılıyor. Yatak odasnıza kafuz tozu serpiştirin.
Tarçın ve bal karışımı
* Yarım çubuk tarçını toz haline getirdikten akabinde 1 tatlı kaşığı bal ile bu tozu iyice karıştırıp yatmadan önce tüketin.
Hindistan cevizi yağı ile bir tutam kafur yağı
* Bu iki bitki yağını karıştırın ve başınıza yarım saat bununla masaj yaptırın. Hemen ardından saçlarınızı tarayın. Bu sayede beyne giden oksijen miktarı artacaktır ve iyi bir gece uykusuzu sizi bekliyor olacaktır.
Kakule
* Kakule bitkisinin gücünden de yararlanın. Bir suyun içine kakuleyi atın ve akşam yemeğinden akabinde bu suyu için.
Yastık altına yasemin çiçeği
* Yatak odanızda yastık altında kesinlikle yasemin çiçeği bulundurun. Yasemin çiçeği kokusu siniri, stresi ve gerilimi yok edip, uyku getirici özelliğe sahip.
Ballı süt
* Yatmadan önce içilen bir bardak ballı sütte uykusuzluğa doğal çözüm yollarındandır.
Ara
Cevapla
{myadvertisements[zone_3]}


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
{myadvertisements[zone_2]}